Ciekawe indyki

Nadchodzące gry, o których musisz usłyszeć!

Rok 2023 był niezwykle obfity w różnego rodzaju świetne gry, które z miesiąca na miesiąc były przebijane jeszcze większymi i bardziej zaskakującymi tytułami. Mamy październik a przed nami jeszcze premiera Marvel’s Spider-Man 2, Super Mario Bros Wonder czy Ghostrunner 2, na które czeka masa fanów, wraz zemną. Jednakże … co z mniejszymi produkcjami? Słyszeliście może ostatnio o jakiejś mniejszej gierce, wartej uwagi? No właśnie. Wpadłem więc na pomysł, żeby poszukać i posprawdzać nadchodzące perełki, o których zdecydowanie powinno być znacznie głośniej. Jeśli ktokolwiek z was znajdzie tu jedną interesującą grę, będzie to dla mnie mały sukces 🙂

Holstin

Pierwszą grą w naszym małym zestawieniu, będzie Polska produkcja, na którą natrafiłem przypadkowo na Twitterze. Holstin to survival horror rozgrywający się w latach 90 w małym miasteczku pod Olsztynem. Wcielamy się w Tomasza, którego głównym zadaniem jest odnalezienie swojego przyjaciela Bartka, z którym straciliśmy kontakt parę dni temu. Z czasem odkrywając jak bardzo mroczne i tajemnicze jest miejsce, w którym przebywał. Osobiście nie jestem fanem gier horrorowych jednak gra ma niepowtarzalnie mroczny klimat, w który aż chce się zagłębić. Muzyka buduje niesamowite napięcia, a możliwość obracania kamerą pokoju, w którym się znajdujemy, daje nam świeżą możliwość eksploracji. Dodatkowo znajdziemy tu naprawdę rewelacyjnie płynny system walki, który możemy szybko przełączyć z systemu odkrywania. A sam Polski dubbing, jest słodziutką wisienką na i tak wspaniałym już torcie. Demo podzielone jest na trzy części i możecie sami sprawdzić jak, prezentują się dwie obecne części.


Loco Motive

Fani klasycznych point and clicków będą mieli bardzo ciekawy tytuł do sprawdzenia. Loco motive to przygodówka, przypominająca znany film 'Na noże’, rozgrywający się w trochę zmienionych okolicznościach. Wcielamy się w Arthura Ackermana, prawnika zatrudnionego przez starszą bogaczkę Panią Unterwald. W dniu, w którym ma ona poinformować o swoim spadku, zostaje zabita wraz z przebywającą w pociągu detektywem. Naszym zadaniem jest, odkrycie kto stoi za tajemniczym morderstwem. Gra zapowiada się naprawdę świetnie, wspaniała oprawa graficzna, duża dawka humoru i niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania zagadek. Samo demo wydawało mi się trochę ubogie, szczególnie jeśli chodzi o jakiekolwiek efekty dźwiękowe czy dubbing, który drastycznie zwiększyłby przyjemność z gry. Całe szczęście, nie ma się o co martwić. Demo gry zostało zaprezentowane na game jamie, a zrobienie jego zajęło dwa tygodnie. Oficjalna gra będzie o niebo lepsza i bogatsza w zawartość. Taką jak wspomniany wcześniej dubbing, animowane cutscenki oraz możliwość wcielenia się w trzy niezależne postacie. Po obejrzeniu trailera nie mogę się doczekać premiery.


The Drifter

Jeśli miałbym polecić tylko jedną grę z całego artykułu, byłaby to właśnie ta. Półgodzinne demo, uważam za naprawdę niesamowite przeżycie, które minęło, jak pstrykniecie palcem, zostawiając ogromny niedosyt z chęcią na jeszcze więcej. Gra od samego początku szokuje, wrzuca nas w wir tajemniczego zdarzenia generującego masę pytań. Główny bohater robi tu za narratora, opowiadającego całą historię, co robi w istocie niesamowitą robotę. Bardzo nietypowy zabieg, jeśli chodzi o gatunek point-and-clicków. Niezwykła grafika, dubbing, który naprawdę z całego serca chciałbym usłyszeć w polskiej wersji.
Ciekawe podejście do interakcji z innymi, nie mamy tu typowego dialogu, który klikamy, lecz wątki w postaci obrazków, które możemy poruszyć i popchnąć dalej. Zdecydowanie mój faworyt na tej liście.


Slender Threads

Miałem okazje zagrać w poprzednią produkcję tego studia i tym razem idą oni w zupełnie przeciwnym kierunku, jeśli chodzi o klimat. Mroczna przygodówka, z dziwną i powiedziałbym „brudną” oprawą graficzną przeplatająca 2d z 3 d w ciekawy sposób. Wcielamy się w Harveya Greena pisarza, który przybył do miasta w celu znalezienia inspiracji do swojej nowej powieści. Już pierwszego dnia doświadcza on niewróżącego nic dobrego snu, w którym jego głowa wisi na ścianie jako trofeum. Od tego momentu staje się on magnesem na niemożliwe zbiegi okoliczności, tajemnicze postacie czy mroczne zjawiska. Demo prezentuje nam kilka ciekawych wątków, zagadek i pozostawia nas w momencie gdzie zaczyna robić się znacznie ciekawiej..

Mam nadzieje, że któraś z moich propozycji przypadła wam do gustu, jeśli nie, niedługo ukażą się kolejne, bardziej różnorodne gatunkowo.
A na sam koniec zapraszam was do śledzenia mojego Twittera:
Co jakiś czas wspominam o ciekawych gierkach, nowinkach czy jakiś swoich przemyśleniach gierkowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *