Porady

Jak nie wydawać milionów na gry? Kilka sposobów na zaoszczędzenie złociszy

Nie pamiętam ile razy, zdarzyło mi się przepłacić za grę, a po jakimś czasie odkryć, że gdzie indziej mogłem ją zakupić znacznie taniej. Za zaoszczędzone pieniądze pewnie mógłbym sobie teraz kupić nową konsolę lub polecieć na jakieś fajne wakacje. Dlatego w tym artykule, pokaże wam kilka stron, które pomogą nam powiększyć naszą bibliotekę gier, jednocześnie nie zmuszając nas, do wydawania miliony monet. Wiele z nich możecie kojarzyć natomiast, mam nadzieje, że zaskoczę was czymś nowym:

Łowcy gier

Ogromna baza promocji związana z wszystkim, co kojarzy wam się z gamingiem. Nie ważne czy potrzebujecie kupić konkretną konsolę, dysk do komputera czy mikrofon tutaj znajdziecie wszystko, czego obecnie potrzebujecie! Co jakiś czas dodawane są również artykuły związane z najlepszymi grami na daną konsolę, podsumowaniami z konferencji i wiele innych.

Dodatkowo warto również, przyjrzeć się stronie bazar łowców gier gdzie możemy zakupić gry w znacznie niższej cenie od innych użytkowników. Stronę tą używałem wielokrotnie i mogę serdecznie polecić!

Humble Bundle

Humble bundle oferuje pakiety z grami, książkami czy programami gdzie po zapłaceniu konkretnej kwoty odblokowuje nam się konkretny próg z zawartościami. Paczki takie możecie także znaleźć na fanatical.comHumble oferuje również subskrypcję za ok. 52 zł miesięcznie, dzięki której mamy do wyboru kilka gier z miesięcznej puli. Dodatkowo co jakiś czas możemy trafić na akcje charytatywne, gdzie zbierane są fundusze na konkretny cel (Ostatnio była to pomoc związana z trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii), gdzie za większe wsparcie otrzymujemy kilkanaście bardziej znanych tytułów.

Epic Games

Tak wiem, wiele osób nie przepada za tą platformą i jest to zrozumiałe. Jednak nie da się ukryć, że darmowe gry to najlepsze gry (wiadomo nie każde), przykładowo teraz do zgarnięcia mamy ,,Dying Light Enhanced Edition” bardzo dobry tytuł, w który możecie zagrać wraz ze znajomymi. Dlatego uważam, że warto czasem sprawdzić, co tym razem możemy zgarnąć, szczególnie pamiętajcie o tym w grudniu, wtedy do odebrania mamy znacznie więcej gier.

IsThereAnyDeal

Strona na, której możecie znaleźć informacje, gdzie możemy zakupić naszą grę oraz jaka była najniższa cena na danym serwisie. Kody promocyjne oraz informacje czy gra, której szukamy, jest możliwa do zamówienia w pakiecie i gdzie taką ofertę znaleźć. Na samym dole znajdziemy również odnośniki do recenzji.

steamdb

A konkretniej https://steamdb.info/upcoming/free/ gdzie znajdziemy listę obecnie darmowych gier na Steamie wraz z informacjami, od i do kiedy trwa oferta wraz z  jej rodzajem (czy jest to gra, którą otrzymujemy na stałe, czy  dostęp do niej jest przyznany tylko na jakiś czas)

Reddit /r/GameDeals and /r/ConsoleDeals

Dwa sub reddity, na których codziennie postowane są informacje o promocjach, możliwościach tańszej opcji kupienia subskrypcji czy najciekawszych grach  na promocji(przykładowo z wiosennej wyprzedaży steam).

Na /r/ConsoleDeals po prawej stronie macie możliwość wybrania konkretnej konsoli, która was interesuje, dzięki czemu będziecie mieli tylko to, co chcecie zobaczyć.

Inne

Z takich najbardziej oczywistych opcji to oczywiście polecam sprawdzać peppera, najlepiej założyć sobie konto i obserwować gry na platformę, które nas najbardziej  interesuje.  Z własnego doświadczenia mogę polecić Empika, czasami potrafi się tam trafić promocja, której kompletnie byście się nie spodziewali. No i oczywiście nie zapominajcie o Ceneo!

Udanych zakupów!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *